innogy Slovensko s.r.o.


Adresa

Hviezdoslavovo nám. 13
811 02 Staré Mesto

http://www.innogy.sk

Kontaktná osoba

Zákaznícka linka
tel: 0850123998
email: info@innogy.sk

Zobraziť profil

innogy Energetické poradenstvo

Opis riešenia

innogy Energetické poradenstvo je unikátna a bezplatná služba, ktorá sa vykonáva vo forme obhliadky domácnosti innogy Expertom, ktorý navrhne dostupné a inovatívne riešenia, ktoré zabezpečia zefektívnenie chodu domácnosti, ako napríklad: - Úsporne vykurovanie a jeho inteligentné ovládanie - Spôsoby pre efektívne využívania vody v domácnosti (s priamym vplyvom na spotrebu energií pre jej ohrev) - Efektívne využívanie energií pri svietení pomocou LED žiaroviek - Možnosti pre využívanie Obnoviteľných zdrojov energií - Úsporný režím pre elektroniku domácnosti na základe ich spotreby v pohotovostnom režíme - Ochrana domácnosti pred únikom nebezpečných plynov a požiarom - Ďalšie služby pre pohodlie domácnosti a ešte vyššiu úsporu.

Ekonomický prínos

Výsledkom je tzv. Energetický plán domácnosti, ktorý innogy Expert odovzdá zákazníkovi s vysvetlením jednotlivých častí. innogy Energetické poradenstvo navrhne jednej domácnosti úsporu v priemere až 200 € ročne.

Environmentálny prínos

Vďaka našim inovatívnym riešeniam, ktoré pomáhajú tisícom domácností efektívne využívať energie, prispievajme výrazne k znižovaniu environmentálneho zaťaženia.

Príklady uskutočnenej realizácie riešenia v praxi

Navštívili sme už viac ako 60 000 domácností a pomohli rodinám znížiť výdavky aj o niekoľko stoviek eur. Ilustračný príklad: Mladý manželský pár Martin a Veronika z Prešova býval v staršom 5 izbovom dome zdedenom po starých rodičoch. Obytná plochy domu bola 170 m2. Po návšteve innogy Experta Martin s Veronikou využili 3 navrhnuté riešenia z Energetického plánu domácnosti: - prenajali si 12 LED žiaroviek, ktorými svietili v každej izbe v priemere 2,66 hodín denne - prenajali si 1 sadu zásuviek v rámci služby Úsporný režim - prenajali si úspornú sprchovú hlavicu, ktorá im s prietokom len 5,7 litrov/min. ušetrí až 60% vody pri schovaní a energiu potrebnú na jej ohrev - zmenili dodávateľa plynu na innogy Slovensko s.r.o. Úspora 200 € ročne predstavuje ich čistú úsporu po odpočítaní výdavkov na zabezpečenie riešení od innogy Slovensko s.r.o.

Prílohy: