BOKSi s.r.o.


Adresa

Hlaváčikova 20, Bratislava
84105 Karlova Ves

https://boksi.sk

Kontaktná osoba

Peter Kozmon
tel: +421 911 850 123
email: boksi@boksi.sk

Zobraziť profil

Recyklovateľné plastové boxy na sťahovanie

Opis riešenia

Na Slovensku je sťahovanie stále úzko spojené s využívaním kartónových krabíc, či už novo zakúpených alebo z druhej ruky. Väčšina z daných krabíc končí hneď nato v odpade, z veľkej časti v netriedenom. Práve tento princíp obalu na jedno použitie je niečo, čo prispieva k hromadeniu odpadu a tým spôsobuje zbytočnú ekologickú záťaž. Spoločnosť BOKSi namiesto toho ponúka prenájom plastových sťahovacích boxov a príslušenstva, čím predstavuje alternatívu k tradičným riešeniam kúpy kartónových krabíc. Zároveň poskytuje na krátkodobý alebo dlhodobý prenájom rôzne pomôcky na sťahovanie ako pre jednotlivcov, tak aj pre firmy.

Ekonomický prínos

Zákazník, či už domácnosť alebo firma, si môže na webovej stránke jednoducho a prehľadne vybrať z niekoľkých balíčkov líšiacich sa hlavne počtom sťahovacích boxov, plus doplniť svoju objednávku o potrebné príslušenstvo. Boxy sú následne doručené priamo k zákazníkovi a potom, ako sa presťahuje, sú opäť vyzdvihnuté. Týmto odpadá zákazníkom potreba nákupu sťahovacích krabíc, zároveň šetria čas aj peniaze s tým spojené.

Environmentálny prínos

BOKSi boxy sú vyrábané z kompletne recyklovateľného plastu a na rozdiel od kartónových krabíc je možné ich stovky krát použiť. Práve kvôli tejto možnosti opakovaného použitia šetria boxy aj voči recyklovaným kartónovým krabiciam výrazné množstvo CO2 emisií, keďže aj samotná recyklácia vyžaduje energiu, ktorú je možné opakovaným použitím BOKSi boxov ušetriť. Spomínané znovupoužitie so sebou prináša aj ďalšiu výhodu, tou je fakt, že zákazník získava za cenu porovnateľnú s kúpou kartónovej krabice výrazne kvalitnejší, pevnejší a praktickejší sťahovací box, ktorý mu umožní presťahovať sa neporovnateľne rýchlejšie a pohodlnejšie než je tomu u tradičných riešení.

Prílohy: