Preskočit na obsah
Logo informačnej platormy zelene hospodárstvo

SADY, s.r.o.


Adresa

Park mládeže 1
04001 Košice

https://roterra.sk/

Kontaktná osoba

Stanislav Kalakaj
tel: 0903200187
email: obchod@sadysk.eu

Zobraziť profil

Čo s vodou z našich striech?

Opis riešenia

SADY, s. r. o., svojim zákazníkom ponúkajú komplexné riešenia priamo na mieru na zachytávanie dažďovej vody a jej následné využívanie. Každý projekt riešia individuálne, a to či už s vlastníkmi domov, developermi alebo samosprávami. Spolupráca s klientom spočíva v úvodnej konzultácii s prípadnou obhliadkou. Následne na základe individuálnych potrieb klienta navrhnú riešenie so správnou veľkosťou nádrže (v portfóliu majú podzemné aj nadzemné nádrže od 900 L do 65 000 L - vyrábané rotačne liatou metódou z jedného kusa PE) a vhodne zvoleným čerpadlom, prípadne ich sústavou pre efektívne nakladanie s dažďovou vodu. Súčasťou dodávky sú taktiež šachty, tesnenia, prípadne ďalšie doplnky pre celkové riešenie. Doprava na miesto inštalácie s navŕtaním potrebných otvorov pre prítok a odtok sú samozrejmosťou.

Ekonomický prínos

Dažďová voda vo veľkej miere dokáže v dome nahradiť používanie pitnej vody, čím sa dosiahne jej úspora v domácnosti, čo pri raste cien bude ďalej tým viac naberať na význame. Dažďová voda nás nič nestojí, stačí ju len zachytiť a následne správne a v hojnej miere využívať.

Environmentálny prínos

Tým, že zachytíme dažďovú vodu na mieste, kde spadne a neodtečie preč, šetríme iné zdroje vody pre ďalšie použitie vtedy, keď jej bude výrazne menej, hlavne v období sucha. Zachytená dažďová voda zároveň pri viacerých inštaláciách na jednom mieste dokáže znížiť riziko vzniku povodní. Ak by napríklad na jednej ulici bolo 50 nádrží o objeme 10 m³, dokážeme takto zachytiť na malom území 500 000 l vody. Ďalšie generácie sa nám poďakujú.

Príklady uskutočnenej realizácie riešenia v praxi

Množstvo realizácií pre rodinné domy po celom Slovensku, napr. obec Vyhne (65 000 L), Pestovateľská pálenica Tesárske Mlyňany (48 000 L), Kúpalisko Trebišov (5000 L).

Prílohy:

Ďalšie riešenia: