Preskočit na obsah
Logo informačnej platormy zelene hospodárstvo

SWAP Košice


Adresa

Pekinská 2537/15
04013 Košice

https://www.facebook.com/swapkosice

Kontaktná osoba

Mgr. Zuzana Slivenská
tel: 0911455313
email: swapkosice@gmail.com

Zobraziť profil

SWAP Košice

Opis riešenia

Hlavným cieľom SWAP Košice je najmä udržať kvalitné oblečenie v obehu, a tým predchádzať vzniku množstva textilného odpadu. Kúsky, ktoré už návštevník akcie nenosí, vďaka nemu skončia v novej skrini a potešia nielen nového majiteľa, ale aj životné prostredie.

Ekonomický prínos

Udržiavať trendy šatník nemusí byť finančné náročné z hľadiska nakupovania stále nového oblečenia. Stačí si oblečenie na podujatí SWAP Košice vymeniť, a tým aj ušetriť svoje financie.

Environmentálny prínos

Módny priemysel je druhým najšpinavším priemyslom na svete. Rýchla móda má na svedomí znečisťovanie životného prostredia, preto je enormný nákup nového oblečenia obrovskou environmentálnou záťažou. Jedno z riešení je obmedziť nákupy vo fast fashion obchodoch a zvoliť si radšej výmenu oblečenia, ktorá je pre našu planétu šetrnejšia.

Príklady uskutočnenej realizácie riešenia v praxi

SWAP Košice pôsobí v druhom najväčšom meste na Slovensku od roku 2019. Počas tohto obdobia sa aj napriek pandémii podarilo doteraz zorganizovať 7 podujatí, na ktorých si viac ako 1 500 ľudí vymenilo svoje oblečenie. Ekonomický prínos:Udržiavať trendy šatník nemusí byť finančné náročné z hľadiska nakupovania stále nového oblečenia. Stačí si oblečenie na podujatí SWAP Košice vymeniť, a tým aj ušetriť svoje financie.

Prílohy: