Preskočit na obsah
Logo informačnej platormy zelene hospodárstvo

GREEN CLEANING s.r.o.


Adresa

Neresnická cesta 1240/20
960 01 Zvolen

https://www.greencleaning.sk/

Kontaktná osoba

Iveta Výbošťoková
tel: 0911088098
email: info@greencleaning.sk

Zobraziť profil

Ekologické čistenie a dezinfekcia parou interiérov a exteriérov automobilov

Opis riešenia

Pre zjednodušenie čistenia a dezinfekcie interiéru vozidla bez použitia chémie bol vyvinutý parný automat. Svoje auto si zákazníci môžu v rámci „zeleného čistenia" sami ekologicky vydezinfikovať a detailne vyčistiť prostredníctvom samoobslužného parného čističa. Zelené čistenie (green cleaning) je používanie čistiacich prostriedkov, strojov alebo metód, ktoré sú šetrnejšie k životnému prostrediu. Samoobslužné parné autočistiarne sú pripravené na vyčistenie exteriéru vozidla (karoséria, motor), na čistenie a ekologickú dezinfekciu interiéru vozidla. Svojou dostupnosťou 365 dní v roku, teda nepretržitou prevádzkou, sú vhodné na použitie kedykoľvek, keď zákazník potrebuje. Potrebuje zákazník vyčistiť len jednu sedačku? Alebo potrebuje profesionálny vodič taxíka, autobusu, nákladného auta kompletne vyčistiť a dezinfikovať interiér? Samoobslužné parné čistenie umožní, aby si zákazníci vyčistili automobil sami. Vďaka jedinečnej technológii čistenia a tepovania suchou parou sú sedadlá takmer okamžite suché. Umožňuje tiež detailné dočistenie ťažko dostupných miest na aute.

Ekonomický prínos

Úspora času: Krátka doba schnutia čalúnenia - úspora peňazí. Zníženie nákladov pre zákazníka, ktorý si vyčistí čo i len jedno sedadlo vtedy, keď potrebuje.  Poskytnutie služieb bez vplyvu počasia, možnosť vytepovať si auto napr. aj v zime. Odlíšenie od konkurencie (napr. nižšia uhlíková stopa). Rozšírenie poskytovaných služieb. Zvýšenie obratu (tržieb).  Zatraktívnenie lokality podnikania. Umožnenie profesionálnym vodičom rýchle a jednoduché vyčistenie interiéru autobusu, dodávky, nákladného auta. Vysoká teplota suchej pary zničí baktérie a ostatné patogény na čistenom povrchu, čím sa stáva interiér automobilu pre užívateľa zdravotne nezávadný (nielen v čase pandémie).

Environmentálny prínos

Odstránenie pachov (od zvierat, z fajčenia a pod.) v interiéri vozidla bez chemických prípravkov. Žiadna tvorba odpadových vôd, odpadá nutnosť kontroly a čistenia odpadovej vody. Zvýšenie hygieny (ekologická dezinfekcia auta v čase pandémie). Výrazné zníženie používania chemických a dezinfekčných prípravkov. Výroba pary je vykonávaná bez naftového spaľovania, čím sa nevytvárajú škodlivé emisie.

Príklady uskutočnenej realizácie riešenia v praxi

Parný automat je možné umiestniť pri čerpacej stanici PHM, v samoobslužných autoumyvárňach, na parkoviskách shopping centier, teda tam, kde sa zdržiava veľké množstvo motoristov. Viac info: www.samoobsluzna-parna-autocistiaren.sk

Prílohy: