Preskočit na obsah
Logo informačnej platormy zelene hospodárstvo

Základné informácie

Plán zelenej obnovy

Pandémia Covid-19 nám v plnej nahote ukázala fatálne dôsledky vyplývajúce z nepripravenosti. Ak naše ekonomiky nepostavíme na nohy udržateľným spôsobom, ešte viac nepripravení a zraniteľní ako dnes budeme čeliť hrozbe vypuknutia klimatickej krízy. Plán obnovy ekonomík preto musí poskytnúť krátkodobý makro-ekonomický stimul a súčasne sa zamerať na projekty, ktoré vybudujú most k našej budúcnosti. Svetoví ekonómovia sa zhodujú na tom, že výdavky na ekologické iniciatívy majú potenciál ponúknuť najlepšiu ekonomickú návratnosť vládnych výdavkov.

Stiahnite si: Plán zelenej obnovy (PDF, 13,11 MB)

Programové vyhlásenie vlády Slovenskej republiky

Programové vyhlásenie vlády Slovenskej republiky na obdobie rokov 2020 – 2024, ktoré predložila Vláda Slovenskej republiky podľa článku 113 Ústavy Slovenskej republiky bolo schválené v NR SR dňa 30. 4. 2020.

Stiahnite si: Programové vyhlásenie vlády Slovenskej republiky (PDF, 1,19 MB)

Akčný plán EÚ pre obehové hospodárstvo  Za čistejšiu a konkurencieschopnejšiu Európu

Akčný plán predstavuje jeden z hlavných pilierov Európskej zelenej dohody – nového európskeho programu pre udržateľný rast a zameriava sa na dizajn výrobkov a ich výrobu v kontexte obehového hospodárstva. Jeho cieľom je zabezpečiť, aby použité zdroje zostali čo najdlhšie v hospodárstve EÚ.
Stiahnite si: Nový akčný plán EÚ pre obehové hospodárstvo Za čistejšiu a konkurencieschopnejšiu Európu (PDF, 531 kB) / Príloha (PDF, 493 kB)