Preskočit na obsah
Logo informačnej platormy zelene hospodárstvo


Adresa

Mlynská 31 Košice
04291

http://www.vseholding.sk

Kontaktná osoba

Henrieta Fabianová
tel: 0918 471 092
email: henrieta.fabianova@vsdas.sk

Zobraziť profil

Energetické riešenia pre firmy a organizácie

Opis riešenia

Spoločnosť poskytuje individuálne energetické riešenia pre výrobné haly, priemyselné prevádzky, administratívne budovy, hotely, školy, zdravotnícke zariadenia, obce a mestá. Ide o inteligentné riešenia s reguláciou osvetlenia, vykurovania, chladenia, vzduchotechniky či ďalších oblastí. Spoločnosť pritom zabezpečuje hĺbkovú analýzu, navrhuje technické riešenia na mieru vrátane vyčíslenia očakávaných investičných nákladov. Realizuje celé projekty formou na kľúč a navyše ponúka možnosť financovania formou Garantovanej energetickej služby. Zabezpečuje servis.

Ekonomický prínos

Technologické tímy neustále hľadajú nové, inovatívne riešenia, ktoré pomáhajú zefektívňovať prevádzky zákazníkov a v konečnom dôsledku šetriť ich finančné prostriedky.

Environmentálny prínos

Zvyšovanie energetickej efektívnosti s využitím prvkov a zariadení, ktoré minimalizujú vplyv prevádzky na okolie. Úspora nákladov je cestou k udržateľnosti a konkurencieschopnosti.

Príklady uskutočnenej realizácie riešenia v praxi

  • Súčasťou riešenia pre Aqua City Poprad je unikátne tepelné čerpadlo s bezolejovými kompresormi s motorom s ložiskami na magnetickom základe.
  • Systém chladenia ľadu bez čpavku navrhnutý pre zimný štadión v Liptovskom Hrádku.
  • Obmena osvetlenia je navrhnutá tak, aby bolo zdravotne nezávadné s využitím produktov overených renomovaných výrobcov LED a indukčných svietidiel.
  • Spracovanie návrhu a realizácia zónovej regulácie vykurovania, referenciou je Hotel Patria vo Vysokých Tatrách.
  • Podpora využívania elektromobilov a výstavby nabíjacích staníc.
  • Zabezpečenie rozvoja miest a obcí – aplikovanie smart metrov, optimalizovanie odberu a budovanie verejného osvetlenia.

Prílohy: