Preskočit na obsah
Logo informačnej platormy zelene hospodárstvo


Adresa

Na barine 15
84103 Bratislava

https://www.vcelobal.sk/

Kontaktná osoba

Martin Gábor
tel: 0908666412
email: info@vcelobal.sk

Zobraziť profil

Voskované obaly na potraviny

Opis riešenia

Včelobaly sú znovu použiteľné, umývateľné, kompostovateľné, voskované ekoobaly na potraviny. Pri správnej údržbe môže jeden obal vydržať vyše dvoch rokov stáleho používania. Na ich výrobu sa používa lokálny včelí vosk a bavlna najvyššej organickej kvality s certifikátom GOTS. Odpad, ktorý vzniká pri ich výrobe, sa využíva ako druhotná surovina na výrobu ekologického podpaľovača. Starostlivosť o tieto výrobky sa nekončí ich predajom, Včelobal ponúka návody a vosk na udržanie obalov čo najdlhšie vo funkčnej kondícii.

Spoločnosť vyzbierala niekoľko tisíc euro na podporu aktivít na ochranu prirodzeného prostredia hlucháňa hôrneho. Taktiež prispela na ochranu dažďového pralesa na Sumatre, kde lesy podliehajú ničeniu na úkor plodín exportovaných do európskych krajín.

Ekonomický prínos

Používanie voskovaných obalov výrazne znižuje spotrebu jednorazovej potravinovej fólie, ktorá obvykle končí v odpade hneď po prvom použití. Včelobal ponúka cenovo dostupný, trvácny výrobok, ktorého prostredníctvom je možné každému priblížiť jednoduchosť ekologických riešení v každodennom živote.

Environmentálny prínos

Všestranné využitie voskovaných obrúskov a vakov na balenie a udržiavanie čerstvých potravín, ako sú zelenina, pečivo, syry, napomáha zníženiu plytvania potravín. Včelobal podporuje lokálnu výrobu a do výrobného procesu zapája aj zdravotne znevýhodnených občanov. Prostredníctvom svojich výrobkov prináša ekologické témy a zároveň podporuje združenia a aktivity zamerané na ochranu prírody.

Príklady uskutočnenej realizácie riešenia v praxi

Voskované obrúsky a vaky na balenie a udržiavanie čerstvých potravín, ako sú zelenina, pečivo, syry.

Prílohy: