Preskočit na obsah
Logo informačnej platormy zelene hospodárstvo

LP MAN s.r.o.


Adresa

K Zornici 1654/18
957 01 Bánovce nad Bebravou

https://mediman.sk/sk/produkty/

Kontaktná osoba

Peter Lukáč
tel: +421 907 128 773
email: lukac@lpman.sk

Zobraziť profil

Viacnásobne použiteľné ochranné pomôcky (rúška a overaly)

Opis riešenia

Bezpečné a viacnásobne použiteľné ochranné pomôcky aj pre boj s pandémiou COVID-19. Tieto pomôcky sú: 1. vďaka obsahu striebra bezpečnejšie, 2. šetrnejšie k životnému prostrediu, keďže sú viacnásobne použiteľné, 3. pre zdravotníkov oveľa komfortnejšie (v overale sa nepotia a neprehrievajú), 4. finančne výhodnejšie, 5. vyvinuté a šité na Slovensku.

Ekonomický prínos

Vďaka viacnásobnej použiteľnosti dochádza k výrazným úsporám v porovnaní s jednorazovými pomôckami napriek vyššej vstupnej investícii. Napríklad pre personál 60 osôb sú za 30 dní náklady na jednorazové overaly 29,7 tisíc eur a za viacnásobne použiteľné overaly MEDIMAN iba 7,8 tisíc eur. Viete si predstaviť tie úspory v našich nemocniciach?

Environmentálny prínos

Ochranné pomôcky obsahujú aktívne striebro, vďaka čomu majú samočistiacu schopnosť a zabraňujú rozmnožovaniu a aktivite zachytených baktérií a vírusov. Tiež je možné ich oprať, zásluhou čoho sú viacnásobne použiteľné (až do mechanického poškodenia), čím chránia životné prostredie pred zbytočným odpadom. Ide o materiál vyvinutý na Slovensku, produkty sú ručne šité v slovenských dieľňach, majú minimálnu uhlíkovú stopu z transportu.

Príklady uskutočnenej realizácie riešenia v praxi

Výrobky spoločnosti LP MAN už otestovali a ich výhody ocenili napr. v nemocnici v Nových Zámkoch a v Revúcej.

Prílohy: