Preskočit na obsah
Logo informačnej platormy zelene hospodárstvo

Alex & Arthur sro


Adresa

Dr.Bokesa 40
90201 Pezinok

https://www.baliacesystemy.sk/

Kontaktná osoba

Iveta Szabová
tel: 0951409500
email: info@baliacesystemy.sk

Zobraziť profil

BALIACESYSTEMY.sk

Opis riešenia

BALIACESYSTEMY.sk ponúkajú riešenia šetrné k životnému prostrediu v oblasti balenia a ochrany výrobkov pri ich prevážaní. Spoločnosť je oficiálnym zástupcom európskeho lídra v tejto oblasti, nemeckej spoločnosti Flöter (www.floeter.com). Ide o ponuku zariadení, ktoré rýchle a podľa aktuálnej potreby vyrobia ochranné výplne balíkov vo forme vzduchových vankúšikov. Podstatná časť ochranného/výplňového materiálu je obyčajný vzduch, čím sa významne šetrí materiálová spotreba  a naviac  samotné vankúšiky sú v ponuke z rôznych materiálov. Cieľom spoločnosti je klientov vzdelávať a propagovať ponuku materialov, ktoré sú ohľaduplné k životnému prostrediu (kompostovateľné alebo z recyklovateľného papiera, alebo klimaticky neutrálne). Spoločnosť Flöter má vlastné laboratórium, neustále hľada,vyvija a testuje nove materiály, v súlade s ich prioritným cieľom hľadať riešenia šetrné k životnému prostrediu.

Zariadení na výrobu vzduchových vankúšikov je niekoľko typov podľa potrieb zákaznika. Pre eshop stačia jednoduchšie, ale spoľahlivé malé smart zariadenia ako Airboy NANO3 alebo NANO4 , ktoré vyrobia okamžite po zapnutí niekoľko metrov vankúšikov za minútu. Pre väčší podnik su v ponuke priemyselné zariadenia AIrWAVE1 a AirWAVE2, ktoré vedia vyrobiť desiatky metrov vankúšikov za minútu a vedia pracovať aj ako autonómne pracovné stanice.

Ekonomický prínos

Na výšku ekonomickeho benefitu vplýva množstvo faktorov a premenných, ktoré treba zhodnotiť v každom jednom prípade. Štandardne sa vyhodnotí porovnaním nákladov na existujúce doposiaľ používané riešenie. Dôležité je okrem samotného porovnania množstva a typu materiálu minutého na prepravu a ochranu výrobkov v balíkoch, alebo vyplnenie balíkov, zahrnúť aj atribúty súvisiace so skladovaním, vyrobou, prepravou  a likvidaciou týchto  výplňovych materiálov. 

Environmentálny prínos

99 % ochrannej výplne tvorí  samotný vzduch.  Na výrobu vzduchových vankúšikov spoločnosť vyvinula niekoľko ekologických materiálov a stále pokračuje vo výskume nových materiálov naďalej. V praxi sú už ponúkané:

1. BIO vzduchové vankúšiky - sú biologicky odbúrateľné, zákazník, keď dostane tovar chránený takýmto vaknúšikom, tak ho jednoducho prepichne a môže ho dať do kompostu alebo do bioodpadu. Sú 100 % rozložiteľné.

2. Papierové vzduchové vankúšiky - z recyklovateľného papiera s certifikátom FSC.

Papier môže ísť do zberu alebo do triedeneho papieroveho odpadu na ďalšie použitie.

3. Klimaticky neutrálny vankúšik - vyrobený z recyklovateľnych plastov, pri vyrobe ktorého tohto je garantovaná klimaticka neutralita.

 

Príklady uskutočnenej realizácie riešenia v praxi

Dodávanie výplňových materiálom zmluvným spoločnostiam, ktoré potrebujú bezpečne prepravovať tovar a riešia ekologicky prístupnejšie alternatívy.

Prílohy: