Preskočit na obsah
Logo informačnej platormy zelene hospodárstvo

Econec


Adresa

Bratislavská 641/135C
911 05 Trenčín

https://www.econec.eu/

Kontaktná osoba

Martin Salamon
tel: +421949175831
email: martin.salamon@econec.eu

Zobraziť profil

Zelené bezstarostné e-bicyklovanie

Opis riešenia

Cyklisti môžu čeliť na svojom výlete viacerým problémom. Defekt, porucha, vybitý smartfón alebo vybitý e-bike. Spoločnosť ECONEC vyvinula smart multifunkčnú nabíjaciu stanicu, ktorá dokáže vyriešiť (skoro) všetky problémy cyklistov. Stanica  ponúka možnosti: dobiť až 7 elektrických bicyklov súčasne, nabiť telefóny alebo smart hodiny, vďaka toolkitu opraviť poruchy bicykla, dofúkať pneumatiky so vstavaným kompresorom, vďaka dotykovému online infopanelu edukovať sa o lokalite, ponúknuť tipy na výlety...  Cyklotrasy nemajú všade možnosť elektrickej prípojky, avšak spoločnosť vyvinula aj solárny cykloprístrešok, vďaka ktorému ebajkeri môžu nabiť svoj e-bike priamo zo slnka a jazdiť na zelenú energiu.

Ekonomický prínos

Pre firmy:  benefit nabíjania ebikov pre zamestnancov firmy zdarma. Je vedecky dokázané, že ľudia ktorí športujú, podávajú aj lepšie výkony v práci. Takýto zamestnanec je pre zamestnávateľa veľkým prínosom. Určite jemenej často PN.

Pre obce/samosprávy/mikroregióny:  vďaka riešeniam Econec sa zvýši turizmus regiónu. Viac ľudí v regióne = viac peňazí pre daný región.

Environmentálny prínos

Cestovanie na bicykli je nielen zdravé pre ľudí, ale aj pre prírodu. Nie je hlučné a ani neprodukuje škodlivé emisie. Čím lepšia je infraštruktúra a komfortnejšia so službami, tým viac ľudí presedlá z áut na bicykle a znížia sa emisie produkované autami.

Príklady uskutočnenej realizácie riešenia v praxi

Prvá komplexná realizácia solárneho cykloprístrešku s nabíjacou stanicou bola ukončená nedávno v obci Margecany. Do obce jazdí čoraz viac cyklistov a zvyšuje sa návštevnosť obce. Miestni podnikatelia, ponúkajúci služby turistom, si to veľmi pochvaľujú. Vo Veľkom Šariši majú zamestnanci pivovaru ŠARIŠ novú cyklonabíjačku. Počas pracovnej doby si môžu zadarmo dobiť svoj ebike, prípadne využiť mnohé funkcie stanice v prípade poruchy bicykla. Do obchodných centier sa nemusí jazdiť len autom. Výhodu bezplatného nabitia elektrického bicykla majú zákazníci nového nákupného centra Promenáda v  Nitre.

Prílohy:

Ďalšie riešenia: