Preskočit na obsah
Logo informačnej platormy zelene hospodárstvo

Adresa

Nitrianska 59
941 42 Šurany

http://www.kuruc.sk/

Kontaktná osoba

Marián Kuruc
tel: 00421 35 650 80 30
email: kuruc@kuruc.sk

KURUC company

Firma KURUC – COMPANY je v súčasnosti na Slovensku prakticky jediným spracovateľom viacvrstvových kombinovaných materiálov. VKM sú širokou skupinou kompozitných obalových materiálov, v ktorých 75 – 80 % tvorí papier alebo lepenka, 20 – 25 % PE a hliníková fólia. Využívané sú najmä ako potravinárske obaly pre nápoje (pod zaužívaným názvom tetrapak), ale aj ako obaly pre tovary, ktoré je potrebné chrániť pred účinkami počasia, akými je napríklad kancelársky papier. V súčasnosti už ročne zrecykluje okolo tritisíc ton odpadu.

Firma vyvíja vlastné technológie recyklácie, pričom každý rok vyrobí jednu až dve niekoľkotonové strojové linky, ktoré často nachádzajú uplatnenie v zahraničí. Vďaka technológii dokáže svoje vlastné produkty niekoľkokrát opätovne recyklovať.

Dosky TETRA K vyrábané recyklovaním nápojových obalov vplyvom tepla a tlaku sa uplatnili nielen v rodinných domoch, ale aj na stavbách, ako sú Aupark, Polus či novostavba Národného divadla v Bratislave, či už ide o stratené debnenie pri betonáži alebo konštrukčne náročnejšie klenby.

Viac informácií: www.kuruc.sk


Riešenia